23.12.2025

Impressum

Kontakt

Pratite nas na društvenim mrežama

Glazbena čarolija u GKS-u: Profesori OGŠ Metković oduševili publiku tradicionalnim Božićnim koncertom

22:03, 09. prosinca 2025.

22:03, 9. prosinca 2025

U svečanom ozračju Galerije Gradskog kulturnog središta Metković, ovog je utorka, 9. prosinca, održan tradicionalni Božićni koncert profesora Osnovne glazbene škole Metković.

Brojna publika imala je priliku uživati u vrhunskim izvedbama svojih sugrađana, glazbenih pedagoga koji su za ovu prigodu pripremili bogat i raznovrstan repertoar. Koncert je donio presjek glazbenih epoha i stilova – od klasične profinjenosti do strastvenih ritmova tanga.

Večer su otvorili Robert Sivrić (gitara) i Maja Majić (glasovir) izvedbom Diabellijeve Sonatine u A-duru, nakon čega su uslijedile nježne note Schubertove Serenade u interpretaciji Mihaele Pavlović (flauta) i Roberta Sivrića. Publika je mogla čuti i Ohridske bisere N. Milottija, koje su izvele Mihaela Pavlović i Maja Majić.

Poseban dio programa bio je posvećen zvucima tanga i južnoameričkim ritmovima. Ines Vrdoljak (saksofon) i Franco Luigi (glasovir) dočarali su atmosferu Buenos Airesa skladbama Romance de barrio i La Última Curda (A. Troilo), dok su Marija Berljak (klarinet) i Toma Ujdur (gitara) izveli bezvremenski Piazzollin Libertango.

Koncert se bližio kraju uz poznatu La Cumparsitu (G. M. Rodríguez), a večer je zaključena virtuoznom izvedbom Kineske rapsodije br. 2 H. An-Luna, u solo izvedbi pijanistice Maje Majić.

Ovaj koncert još je jednom potvrdio važnu ulogu Osnovne glazbene škole Metković u kulturnom životu grada, a profesori su svojom svirkom na najljepši način uveli Metkovce u nadolazeće blagdane.

Nino Erceg