U Gradskoj knjižnici Metković u ponedjeljak, 12. svibnja u 19:30 bit će održano putopisno predavanje i predstavljanje knjige ‘Visoko iznad oblaka’ Damira Šanteka.
Nakon onih čarobnih mjesta na Zemlji gdje misli nestaju i onih duboko ispod površine, trilogija uzbudljivih putopisa završava visoko iznad oblaka. Ova vas knjiga – vrlo zanimljivim pričama i čudesnim fotografijama, koje katkad govore i više od riječi – vodi kroz čak 32 lokaliteta diljem našeg planeta. Upravo takvi predjeli, skriveni visoko iznad oblaka i često dostupni samo onima s mnogo avanturističnog duha, kriju neslućene ljepote u kojima uživaju samo rijetki. Jedan je od njih Damir Šantek, autor tekstova i fotografija u ovoj knjizi, strastveni planinar i putopisac iz Zagreba.
Provjerite stoga što se autora najviše dojmilo u udaljenim zemljama, poput Venezuele, Kambodže i Kostarike, jesu li tradicionalna vjerovanja u Meksiku i Nepalu isčezla ili se i dalje povremeno uprizoruju, kako izgledaju vjetrom šibani, snijegom pokriveni i maglom obavijeni vrhovi Dolomita, Alpa i Dinarida te koje se bogatstvo krije u podmorju Jadranskog mora.