S obzirom na intenzitet radova u sklopu projekta “Razvoj vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Metković“, a uvažavajući svoje sugrađane kojima je svakodnevnica otežana radi spomenutih radova, tvrtka Metković d.o.o. najavljuje sljedeće radove, a kako bi se naši sugrađani mogli lakše organizirati.
Tijekom ovog tjedna planira se nastavak radova na svim navedenim lokacijama, uređenje platoa na crpnim stanicama Granica, Klada, Jerkovicai Jeovci2 kao i vraćanje podzemnih instalacija nadzora državne granice u Ulici Marka Marulića. Osim toga, planiran je i nastavak izvedbe hidroizolacije na crpnim stanicama.
Zahvaljujemo građanima na strpljenju.
Također, tvrtka Metković d.o.o., nositelj projekta “Razvoj vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Metković“ želi svoje sugrađane, kao i opću javnost redovito obavještavati o tijeku radova na spomenutom projektu.
U periodu od 19. do 25. veljače 2024. tvrtka COMSA, izvođač radova, dostavila je stanje radova na gradilištu točnije izvještaj o izgradnji sustava javne odvodnje na području Aglomeracije Metković i vodoopskrbne mreže.
Radovima je trenutno obuhvaćeno 13 ulica, te 5 crpnih stanica.
Na desnoj obali Neretve u proteklom tjednu izvodili su se sljedeći radovi:
U Ulici Marka Marulića obavljeno je asfaltiranje nosivog sloja, dok su u Ulici kneza Trpimira izvedeni radovi na izvedbi kućnih priključaka odvodnje.
Radovi na uređenju i sanaciji betonskih površina odvijali su se u Mlinskoj i Mostarskoj ulici, dok je Zagrebačka ulica bila pod radovima na fekalnom kolektoru te izmještanjupodzemnih instalacija HT-a.
Na lijevoj obali Neretve u proteklom tjednu izvodili su se sljedeći radovi:
Radovi na izvedbi kućnih priključaka odvodnje odvijali su se u Ulici A. K. Miošića, dok se u Ulici oca Ante Gabrića radilo na izvedbi fekalnog kolektora.
Ulica Petra Krešimira IV ovaj je tjedan bila pod radovima izvedbe kućnih priključaka odvodnje, a u Sportskoj ulici se vršila sanacija betonskih opločnika.
U Ulici sv. Franje Asiškog odvijali su se radovi na izvedbi fekalnog kolektora, te izvedba kućnih priključaka odvodnje.
U Splitskoj ulici obavljeno je ispiranje i čišćenje kolektora, kao i radovi na izvedbi vodoopskrbnog cjevovoda. Ispiranje i čišćenje kolektora odvijalo se u Ulici Lovre Matića, a asfaltiranje je izvedeno u Ulici Ive Lole Ribara.
Obrada prodora cjevovoda te izrada temelja odzrake izvedena je na crpnim stanicama “Velika Bočina”, “Pržine”, “Jeovci” i “Jeovci 2”.
Na navedenim pozicijama izvođač radova u proteklom tjednu odradio je kumulativno sljedeće radove:
- postavljanje fekalne odvodnje – 61 m
- montaža kućnih priključaka kanalizacije – 17 kom.
- postavljanje vodoopskrbnih cjevovoda – 58 m
- montaža kućnih priključaka vodoopskrbe – 4 kom.
Još jednom se zahvaljujemo sugrađanima na strpljenju!