23.09.2025

Impressum

Kontakt

Pratite nas na društvenim mrežama

Osnovna glazbena škola Metković proslavila svoj 11. rođendan

19:37, 05. lipnja 2019.

19:37, 5. lipnja 2019

Koncertom u galeriji GKS-a OGŠ Metković proslavila je 11 godina svoga postojanja. Ravnatelj škole, Zvonko Knežević, prigodnim se govorom obratio nazočnima . Napravio je presjek događanja, zahvalio se svim učenicima i nastavnicima, a nagređene učenike darivao zahvalnicama. Poslije uvodnog govora uslijedio je koncert na kojem je nastupilo 20-tero učenika i zbor OGŠ. Koncert su pripremili nastavnici: Karmen Stojić, Slađana Knežević, Romeo Herceg, Matea Jurilj, Ivica Maslać, Mirko Violić, Željko Mandarić, Robert Sivrić, Mihaela Pavlović, Marija Berljak, Erna Čizmić Rebić, Javorko Popović i Dragan Gutić.Čestitamo OGŠ -u  Dan školeu nadi da će ubrzo Metković osnovati srednju glazbenu školu, jer u osnovnoj glazbenoj  školi postoji veliki potencijal za nastavak glazbenog usavršavanja. Pogledajte fotogaleriju s večerašnjeg svečarskog koncerta.

MetkovicNET

 

Govor ravnatelja povodom Dana OGŠ Metković 05.6.2019.

Dragi učenici, poštovani roditelji, srdačno Vas pozdravljam u ime djelatnika Osnovne glazbene škole Metković i u svoje ime. Također pozdravljam sve Vas koji ste došli na naš koncert. Pozdravljam i kolege učitelje koji su pripremili ovaj program. Večerašnjim koncertom ujedno i proslavljamo Dan naše Škole.
Evo u tijeku smo 11. godine od osnivanja škole i kao netko tko ima 11 godina osjećamo se mladi i radujemo se našem odrastanju. Primjetimo a vjerujem i vi koji nas pratite da smo iz godine u godinu sve veći i komletniji. U ovih destak godina uspjeli smo trostruko povećati broj učenika i učitelja. Također uvođenjem novih programa omogućili smo da osim klavira, klarineta i flaute što je do osnivanja škole bilo moguće upisati upisujemo učenike na gitaru, harmoniku, saksofon, trubu, trombon, rog i violinu od ove školske godine. Prošlu i ove školske godine upisujemo preko 170 učenika o kojima brine 17 nastavnika uz naše administrativno i tehničko osoblje. OGŠ Metković je sve prisutnija u kulturnom životu grada. Sve češće možete susresti naše učenike u gradu sa nekim glazbenim instrumentom u ruci. Na raznim gradskim portalima sve je više vijesti o našim koncertima i uspjesima naših učenika na hrvatskim i međunarodnim natjecanjima. Sve više naših učenika upisuje srednje glazbene škole pa i Muzičku akademiju. Ovih dana pored nekoliko koncerata naših učenika imali smo i dva koncerta naših bivših učenika. Već petu godinu ostvarujemo i uspješnu suradnju sa GŠ Pavla Markovca iz Zagreba kroz zajedničke koncerte učenika i druge oblike suradnje. Treba spomenuti i sudjelovanje naših učenika na županijskoj smotri klavirista u Dubrovniku i sudjelovanje na svečanoj proslavi Dana županije gdje nekoliko godina za redom zahvaljujući svojim uspjesima sviraju naši najuspješniji učenici u Kneževu dvoru uz pratnju Dubrovačkog simfonijskog orkestra. Ove godine na svečanom koncertu Školu je predstavljao Darko Tot učenik petog razreda saksofona.
Škola se u svom radu susreće i sa problemima. Jedan od njih je konstantan nedostatak nastavničkog kadra. I pored toga Škola se uspjela održati i prošititi svoju djelatnost. Jednim djelom i zbog blizine granice zahvaljujući kolegicama i kolegama iz Hercegovine koji su u našoj školi prepoznali priliku i mjesto za svoju afirmaciju i moguću trajnu egzistenciju.
Problem koji nam se sve više nameće je i problem prostora. Prerastamo privremeni prostor u kojem škola trenutačno radi i skupa sa osnivačem Dubrovačko neretvanskom županijom i Gradom Metkovićem ubrzano tražimo rješenje za izgradnju nove zgrade škole.
Imamo razumijevanje i obećanja od strane osnivača i grada i vjerujem da ćemo do kraja ove godine započeti sa rješavanjem i ovog za školu važnog pitanja. To bi dalo novi zamah školi, snažno doprinijelo njenom daljnjem razvoju i mogućem osnivanju srednje glazbene škole.

Ono na što smo posebno ponosni je sudjelovanje i izvanredan uspjeh naših učenika na hrvatskim i međunarodnim natjecanjima. U ovoj školskoj godini 9 naših učenika sudjelovati su na četiri natjecanja zajedno sa šest nastavnika i dva korepetitora.

Još jednom zahvaljujem našim učenicima i njihovim učiteljima na njihovom radu. Hvala!