Utorak, 06 Prosinac 2022 08:58

OŠ DON MIHOVILA PAVLINOVIĆA - SVETI NIKO ŠKOLOM ŠETA

Jučer, točno u dvanaest sati naša je škola zasigurno bila najveselije mjesto u gradu. Naši su učenici sa svojim učiteljicama priredili zabavu u čast omiljenom dječjem svetcu, sv. Nikoli. Dramska skupina učiteljice Vere Jelčić pozvala je sv. Nikolu da dođe i napuni nam čizmice, a svojim su igrokazom donijeli novost da je Krampus ipak postao dobar?! Čuli smo i krasnoslov o sv. Nikoli auf Deutsch ,koji je sa svojim učenicama priredila učiteljica njem. jezika Kristina Laura, a učenici PŠ Prud učiteljica Sandre Krstičević i Antonije Klobučić svojim su plesom i pjesmom rasplesali sva srca u našem školskom predvorju. Dobro je činiti dobro poruka je istoimenog igrokaza koji su izveli mali glumci učiteljice Marije Dodig, a neizostavni dio priredbe bio je naš dječji zbor koji je sa svojom voditeljicom Ljupkom Sršen Gutić prigodnim skladbama dočarao pravi blagdanski ugođaj. Uživali smo u svemu što su nam naši mali izvođači pripremili, nasmijali su nas i raznježili, a mi smo ih snažnim pljeskom nagradili. Sveti Nikola rekao nam je da se moramo brinuti jedni za druge te željeti i činiti dobro. Svima su nam ove njegove riječi ostale u srcu, po završetku našega školskog veselja radosni i ispunjeni pošli smo pripremiti svoje čizmice; neka ih sv. Nikola ispuni dobrotom, ljubavlju i – slatkišima!

Sveti Nikola posjetio je i naše učenike u PŠ Vid. Ondje su mali glumci s učiteljicom Majom Dujmović Mustapić osmislili zabavan i poučan igrokaz, a za njihov trud kao i zbog toga što su inače bili dobri, sv. Nikola darovao ih je slatkim zamotuljcima...

large img 55049

Koristimo kolačiće kako bi Vama omogućili najbolje korisničko iskustvo i potpunu funkcionalnost internet stranice i servisa. Uvijeti korištenja