Ponedjeljak, 07 Lipanj 2021 10:43

ŽNK Neretva - Jučer na igralištu iza Vage ugošćene mlađe kategorije ŽNK Donata

Jedna od ponajboljih škola ženskog nogometa došla je u Metković kao favorit. U prvom susretu na teren su izašle pionirke, naše curice koje su najmladje u ligi od starijih i čvršćih gošča iz Zadra izgubile su 6:0.
A onda su na teren izašle kadetkinje, iako bez ozlijeđenih kapetanice Sušak, Zlopaše, Musulin, Menalo od samog početka naše cure kreću silovito prema golu Števanja, a gošće prijete preko Čavić i Vunić iz kontri.
Igrala se 30 minuta kad je Josipa Vego koja je danas bila kapetan i zakočila u potpunosti zadarskog dijamanta Valentinu Dubravicu, ušla u kazneni prostor Zadranki i pogodila gol Števanje.
S vodstvom Neretve otišlo se na odmor, a dinamika igre nije popuštala, redale su se šanse na obe strane, do 67 minute kad Donat iz brze kontre dolazi do 1:1
Naše cure nastavljaju pritisak na gol gošći, Števanja fantastično brani udarac Marije Prkačin sa 20 metara, a onda u 85 minuti Glorija Falak para mrežu Donata i veselje navijača Neretve
Tako je ostalo do zadnjeg zvižduka odličnog Miše Krešića, koji je sa svojim pomoćnicima Kalebom i Mušanom odsudio utakmicu bez greške, a naše cure poletjele su u zagrljaj svom treneru Dušku Mijoču Neretvinoj legendu koji svaki pogodak i pobjedu emotivno proslavi.