28.07.2026

Impressum

Kontakt

Pratite nas na društvenim mrežama

TRAGEDIJA IZNAD KLEKA: Pronađeno beživotno tijelo stranog planinara

23:16, 28. srpnja 2026.

23:16, 28. srpnja 2026

FOTO: Wikipedija

KLEK – Večeras je na brdovitom i teško pristupačnom terenu iznad naselja Klek pronađeno beživotno tijelo stranog državljanina. Tragičan je to epilog potrage za planinarom čiji je nestanak, nakon što se u predviđeno vrijeme nije vratio s rute, nadležnim službama prijavila njegova zabrinuta supruga.

Kako doznajemo od izvora bliskih terenskim službama, tijelo nesretnog muškarca locirano je u večernjim satima. Prijava nestanka odmah je pokrenula reakciju i potragu u nadi da će se čovjek pronaći živ i neozlijeđen, no nažalost, obistinio se onaj najteži i najgori mogući scenarij.

Cijena nepredvidljive prirode

Surovi krš našeg priobalja i zaleđa, koliko god bio vizualno fascinantan i privlačan gostima iz cijelog svijeta, skriva brojne, često nevidljive opasnosti. Planinarenje, koje bi u svojoj srži trebalo predstavljati povratak prirodi, mir i odmor od svakodnevice, u samo jednom neopreznom trenutku ili spletu nesretnih okolnosti može se pretvoriti u ozbiljnu ugrozu.

Svaki izgubljeni život nenadoknadiv je gubitak. Kada se ovakva tragedija dogodi u našoj neposrednoj blizini, kao zajednica osjećamo duboku ljudsku suosjećajnost prema obitelji koja se daleko od svog doma suočava s najtežom boli.

Očekuju se službene informacije

U ovim trenucima nadležne službe i policija odrađuju svoj dio posla na terenu kako bi se utvrdile sve činjenice. Uskoro se očekuje i službeno priopćenje koje će javnosti rasvijetliti točne okolnosti i uzrok smrti stradalog planinara.

Ovaj tužan događaj ostaje kao još jedan bolan podsjetnik svima nama, ali i našim posjetiteljima, na to koliko priroda može biti nepredvidljiva te koliko je važno s punim poštovanjem i oprezom pristupati svakom koraku u njoj. Obitelji preminulog izražavamo najiskreniju sućut.

Nino Erceg