
Jutros, u subotu 30. svibnja, već od 10 sati naša je sredina iznova oživjela u duhu kreativnosti, zajedništva i dobre energije. Subotnji program ovogodišnjeg Vikend Piknik Festa donio je pregršt aktivnosti, a poseban naglasak stavljen je na humanitarno djelovanje i podršku lokalnim udrugama, što cijeloj manifestaciji daje jednu dublju, istinski empatičnu dimenziju.
Umjetnost, edukacija i zabava na otvorenom
Od ranih jutarnjih sati, posjetitelji uživaju u bogatom sadržaju prilagođenom svim generacijama. Najmlađi su svoje mjesto pronašli u edukativnoj Maloj zelenoj knjižnici i na likovno-kreativnim radionicama uz popularni Disney Hour, dok su ljubitelji plemenite igre svoje vještine testirali u opuštenoj atmosferi uz Šah u parku.
Ono što posebno vrijedi izdvojiti jesu inicijative koje u prvi plan stavljaju opće dobro i služenje zajednici. Sajam „Okusi i ideje iz susjedstva“ u organizaciji Udruge Iskra, te „Buvljak koji hrani“ – hvalevrijedna humanitarna akcija Srednje škole Metković, naišli su na odličan odaziv. Ovakvi nas trenuci iznova podsjećaju da je nesebična briga za bližnjega i dalje čvrst temelj svake zdrave lokalne zajednice.
Večernja glazbena poslastica
Dnevni program i ugodna gradska vreva trajat će sve do 20:00 sati, nakon čega slijedi vrhunac večeri. U 20:30 sati očekuje nas glazbena poslastica uz koncert Domenice Žuvele i njezinog benda, što će zasigurno poslužiti kao savršena kulisa za toplo proljetno druženje.
Ovaj Vikend Piknik Fest izvrstan je pokazatelj kako se, kada se iskreno osluškuju potrebe građana, društveni život može obogatiti promišljenim i nenametljivim sadržajima. Nudeći nam priliku za kvalitetno provedeno vrijeme na otvorenom, festival nas usmjerava na ono najvažnije – očuvanje temeljnih, klasičnih vrijednosti, snagu obitelji, solidarnost i neprocjenjivu toplinu prijateljskog susreta u vlastitom susjedstvu.
Nino Erceg









































































