
Predstavljanje nove knjige „Mala knjiga za veliki život“ Anđe Mariću ponedjeljak 10. studenoga 2025. u 19 sati u Gradskoj knjižnici Metković..
Ova promocija neće biti klasično književno predstavljanje – bit će to motivacijski talk-show susreta autorice s publikom, kroz koji otvoreno dijeli svoju priču, iskustva i alate koji su joj pomogli u procesu osobne transformacije nakon dijagnoze multiple skleroze i brojnih životnih izazova.
O knjizi i autorici
Kada su joj liječnici prognozirali život u invalidskim kolicima, Anđa Marić odlučila je napisati vlastita pravila – uz vjeru, hrabrost i (vrlo zarazan) humor.
Gotovo deset godina kasnije, Anđa se samostalno penje do trećeg kata svoje zgrade i svakodnevno inspirira tisuće ljudi da ne odustanu – ni od sebe, ni od života.
Njezina nova knjiga „Mala knjiga za veliki život“ nije klasični self-help vodič. To je topao, duhovit i praktičan priručnik za svakoga tko želi razbistriti um, ponovno se povezati sa sobom i sjetiti se koliko je snage u nama kad biramo ljubav umjesto straha.
Knjiga nudi konkretne alate koje je Anđa i sama koristila dok je ponovno učila hodati – poput afirmacija u obliku pitanja, rada s egom i svjesnog prihvaćanja ranjivosti kao supermoći.
“Ranjivost nije slabost. To je dokaz da si pokušao, osjećao i živio punim srcem.”
Anđa Marić je autorica pet knjiga, glazbenica, motivatorica i jedna od najprepoznatljivijih govornica osobnog razvoja u regiji.