Sinoć je u Arheološkom muzeju Narona otvorena izložba “Licem u lice” autorice Sande Viskić.
Sve ilustracije je napravio Ramy Maher ( @ai.printart) koristeći program umjetne inteligencije Midjourney, dok je za dizajn zaslužan José Torres Benites (@josetorresbenites).
Posjetitelji su se našli licem u lice s 10 izabranih pripadnika rimskog društva, a njih 9 je u svojim rukama držalo po jedan muzejski predmet. Zbog kojeg lika su napravili iznimku i zašto je on ostao praznih ruku, posjetitelji su mogli vidjeti ako u posjetili izložbu.
Stalci s likovima će nakon kratkog izlaganja u izložbenoj dvorani biti prebačeni u prostor stalnog postava Muzeja tijekom pojačanih školskih posjeta. Nadaju se da će ova izložba svim posjetiteljima približiti svakodnevni život običnih ljudi u Rimskom Carstvu te da će na trenutak “oživjeti“ muzejske predmete dajući im jednu novu dimenziju.
Pogledajte u nastavku što je kazivala autorica izložbe Sanda Viskić:
Otvorenje izložbe “Licem u lice” – izjava autorice Sande Viskić
Objavljuje MetkovicNET u četvrtak, 23. svibnja 2024.